فهرست

اخبار برگزيده

رونمایی از تقریظ رهبرمعظم انقلاب بر کتاب تنها گریه کن ؛

تقریظ رهبری بر کتاب «تنها گریه کن» در آذربایجان غربی رونمایی شد

یازدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با تقدیر از نقش والای مادران شهدا برگزار و از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تنها گریه کن» رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، این مراسم به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با مشارکت این اداره کل با حضور حجت الاسلام و المسلمین ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی؛ خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ سایر مسئولین ادارات استانی و جمعی از مادران شهدا، پیشکسوتان جهاد و مقاومت و فعالان حوزه‌ی ادبیات و هنر دفاع مقدس، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در خانه مطبوعات ارومیه برگزار شد.
 

حجت الاسلام ناصر خدایاری، در مراسم رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری برکتاب خاطرات یکی از مادران شهدا با عنوان" تنها گریه کن" که به صورت ویدیو کنفرانس  همزمان با سراسر کشور برگزار شد با بیان این مطلب افزود: صیانت از ادبیات دفاع مقدس وظیفه و رسالت همه ما است و در این مسیر باید با جدیت تلاش کنیم.
وی به منزلت و جایگاه شهدا اشاره کرد و گفت: هرآنچه امروز داریم و در تمامی حوزه های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی از آن بهره مندیم مرهون خون شهدا و رشادت های آنهاست بنابراین پاسداشت این رشادت ها وظیفه تمامی جامعه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: نه تنها پاسداشت خون شهدا ضرورتی انکارناپذیر است بلکه توجه به ادبیات شفاهی جهاد و مبارزه نیز باید مورد توجه قرار گرفته و در نگهداری و انتقال آن به نسل های آینده باید گام های جدی برداشته شود.
حجت الاسلام خدایاری اظهار داشت: شهدا چشم خود را به تمام خوشی های دنیا بسته و بی تفاوت به تجملات دنیوی راه شهادت را انتخاب کرده و به درجه ایی دست یافتند که ما قدرت رسیدن به آن درجات و کسب آن را نداریم.
وی افزود: باید کتاب هایی که توسط مقام معظم رهبری تقریظ می شود مورد مطالعه قرار گرفته و به آن چه ایشان در تقریظ مدنظر قرار می دهند توجه کرد

 
 بازگویی خاطرات ۲ نفر از مادران شهدای والامقام از فرزندان شهیدشان، تجلیل از برخی از مادران شهدا و رونمایی از کتاب " سرزمین لاله خیز" از دیگر برنامه های این مراسم بود.
کتاب "تنها گریه کن" روایت زندگی مادر شهید محمد معماریان، در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، جنگ  تحمیلی و پس از آن است که به قلم اکرم اسلامی تدوین شده است.

 


 
كلمات كليدی : رونمایی، تقریظ رهبرمعظم انقلاب، کتاب تنها گریه کن