فهرست

گفت و گو

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی صورت گرفت؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی  آذربایجان غربی  با فرماندار پیرانشهر

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی با فرماندار شهرستان پیرانشهر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با همراهی بهزاد رستمی، رئیس اداره امور همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی  استان؛ زهرا کریم خانی،  کارشناس امور انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان و رسول محمودیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی پیرانشهر با حضور در دفتر فرمانداری پیرانشهر با سید علی ترابی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار، نقش مطالعه و کتابخوانی در ارتقای سطح فرهنگ شهروندان را یادآور شد و اظهار داشت: با توجه به جمعیت شهرستان پیرانشهر، تعداد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان پاسخگوی نیاز مردم نیست و توسعه فضای فیزیکی کتابخانه ها از مطالبات عموم مردم است.
معصومی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های بالای فرهنگی در شهرستان پیرانشهر، توسعه کتابخانه‌های عمومی در این شهرستان به عنوان یک پایگاه فرهنگی تاثیر گذار بسیار  حائز اهمیت است.
وی با اشاره به شهر  فاقد کتابخانه لاجان گفت: امید است به زودی  با همرامی مسئولین این شهر نیز صاحب کتابخانه شود.
ترابی، فرماندار پیرانشهر ضمن خیر مقدم به مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خاطرنشان کرد: یک جامعه آگاه، از وجود انسان‌های آگاه تشکیل می‌شود. اگر در یک جامعه همه تلاشگر و آگاه باشند موجب می شود آن جامعه پویا باشد و در مسائل مختلف برنامه های متنوع دریک فضای رقابتی سالم بوجود می آید که موجب پیشرفت آن جامعه خواهد شد.
فرماندار پیرانشهر در خصوص ایجاد کتابخانه در شهر لاجان شهر که فاقد کتابخانه عمومی است. بیان داشت: تلاش ما برای جذب اعتبارات و شناسایی مکان مناسب در شهر لاجان شهر با کمک شورا و شهرداری این شهر خواهد بود تا ان شاء الله این اتفاق مبارک انجام  پذیرد.
وی در پایان اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تنها به عهده نهاد کتابخانه‌های عمومی نبوده و می بایست همه دستگاه های اجرایی و عموم مردم در این امر پسندیده یاری گر مجموعه کتابخانه‌های عمومی باشند. انتظار می رود در شهرستان پیرانشهر نیز ادارات و سازمان ها با کتابخانه های عمومی نهایت همکاری و مساعدت را داشته باشند.