فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت ماه مبارک رمضان؛

سخنراني با موضوع «برکت شب های قدر» در میاندوآب برگزار شد

با مشارکت کتابخانه های شهید مهدی باکری و کتابخانه علامه دهخداء میاندوآب، سخنرانی با موضوع «برکت شب های قدر» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، همزمان با  ايام مبارك ماه رمضان سخنراني با موضوع «برکت شب های قدر» با حضور حجت الاسلام فتاح قربان پور، با مشارکت کتابخانه های شهید مهدی باکری و کتابخانه علامه دهخداء میاندوآب در بستر فضای مجازی برگزار گرديد.
در این سخنرانی حجت الاسلام قربان پور با پرداختن به مباحثی پیرامون شب قدر و اهمیت آن، بیان داشت: از روايات، احتمال قريب به يقين استفاده مي شود که شب قدر شب بيست و سوم باشد. رمضان بهترين ماه سال و در واقع  بهترین شب ماه رمضان همان شب قدر است. ایشان به اشاره به آیه « لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ... » که تمام تقديرات يک سال در شب قدر مقدر مي شود و تمام ملائکه به همراه ملک روح (روح القدس) که اعظم ملائکه است به محضر امام زمان (عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف) مشرف مي شوند.
وی ادامه داد: در اين شب از خدا بخواهيم بهترين مصلحت ها و تقديرها را شامل حال ما بکند. و به روایتی اشاره داشت که از خداوند به پیامبر عظیم الشأن مي فرمايد: تو چه مي داني شب قدر چه شبي است. شب قدر از هزار ماه که معادل هشتاد سال مي شود با فضيلت تر است.
حجت الاسلام قربان پور افزود: از اعمال بسيار مهم شب قدر صدقه دادن است که باعث اجابت دعا مي شود، در روایات داریم هرکس براي ديگري دعا بکند خداوند هزار برابرش را براي خودش مستجاب مي کند. و با اشاره به سخاوت گفت : که رحمت خداوند را جلب می کند و در روايت داريم سخاوت درختی بهشتي است و هر کسي به شاخه اين درخت چنگ بزند او را به طرف بهشت مي کشد و يکي از صفات مؤمن سخاوت است.
قربانپور سخنان خود را با فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد شب قدر که « کشورهای اسلامی چقدر مشکلات دارند! حلّ آن مشکلات را از خدا بخواهید. برای همه انسان‌ها دعا کنید. برای هدایت انسان‌ها، برای خودتان، برای زندگی‌تان، برای مسؤولین‌تان، برای کشورتان، برای گذشتگان‌تان و برای آن چیزی که میخواهید خدای متعال به شما بدهد، دعا کنید. این ساعات و دقایق را قدر بدانید» به پایان رسانید.


نسخه قابل چاپ