فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان پیرانشهر برگزار شد

اولین جلسه انجمن كتابخانه های عمومی شهرستان پیرانشهر  در سال جاری به رياست فرماندار تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پیرانشهر به ریاست سید علی ترابی، فرماندار شهرستان پیرانشهر و با حضور حمزه رسول نژاد، بخشدار بخش مرکزی؛ مهران ابراهیمی، بخشدار لاجان؛ انور سعیدی، شهردار پیرانشهر؛ عمر بادپر، شهردار لاجان؛ خالید حسن آقایی، رئیس شورای اسلامی پیرانشهر؛ سید احد نبوی زاده، رئیس شورای اسلامی لاجان؛ موسی تسبیحی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ رسول محمودیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی پیرانشهر و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
علی ترابی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان  پیرانشهر در این جلسه اظهار داشت: کتابخوانی اصل و اساس فعالیت های فرهنگی و بدون توجه به این امر موفقیتی در جامعه حاصل نمی شود. پیشرفت جوامع در نتیجه توجه به مقوله مطالعه و انس با کتاب محقق می شود و بی توجهی به این مهم عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.
ترابی ادامه داد:  بهره گیری از فرصت های موجود به ویژه در فضای مجازی به منظور اجرای برنامه های فرهنگی، راهکاری مناسب در ارتقای شاخص های فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی است. کتابداران کتابخانه های عمومی در ایام شیوع کرونا با برگزاری برنامه ای متنوع و مختلف  در فضای مجازی اقدامات موثری انجام داده اند.
رسول محمودیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی پیرانشهر گزارشی از عملکرد یک ساله فعالیتهای این اداره در سال ۹۹ و نتایج مصوبات جلسه قبلی انجمن ارائه کرد.
اهدای کتاب توسط ادارات ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و کتابخانه ها به نه روستای محروم در بخش لاجان و بازدید رئیس اداره کتابخانه های شهرستان از ساختمان نیمه کاره مسجد صاحب الزمان و در صورت تایید و سیر مراحل قانونی اقدام نسبت به اتمام ساختمان و تجهیز آن برای کتابخانه از مهم ترین مصوبات جلسه بود.
نسخه قابل چاپ