فهرست

اخبار شهرستان‌ها

‌ به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماکو برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ماکو به ریاست فرماندار برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماکو در سال جاری به ریاست علی محمدی ایروانلو، فرماندار شهرستان ماکو و با حضور حافظ تیموری، رئيس فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ علی یوسفی ماکویی، شهردار؛ سجاد اسماعیل زاده، رئیس جمعیت هلال احمر ماکو ؛ صابر عبداله پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی ماکو و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداري ماکو برگزار گردید.
محمدی ایروانلو، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی ماکو ضمن تقدیر و تشکر از اعضا و فعالیت های فرهنگی و هنری نهاد کتابخانه های عمومی در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: شیوع بیماری کرونا در کشور فعالیت بسیاری از مراکز علمی، آموزشی، فرهنگی و حتی اقتصادی را با مشکل مواجه کرد و آنها را با چالش های جدی مواجه کرد که در برخی ازحوزه ها این تهدید به فرصت خوبی تبدیل شد.

 
فرماندار ماکو با اشاره به قدمت شهرستان ماکو و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری این منطقه ادامه داد: کتاب معرفی مشاهیر و مفاخر ماکو باید تهیه و تدوین شود، امر مهمی که مورد اغفال قرار گرفته و از بایسته های توسعه در حوزه‌ی تاریخ، فرهنگ، هنر و ادبیات شهرستان است.
صابر عبداله پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماکو ضمن تشکر از حضور مسئولین و اعضا محترم انجمن کتابخانه های عمومی ماکو به ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله فعالیتهای این اداره در سال ۹۹ و نتایج مصوبات جلسه قبلی انجمن ارائه کرد.
تشکیل کارگروهی برای تهیه شناسنامه نویسندگان و تألیفاتشان، حضور اعضای جمعیت هلال احمر در روستاها در فصل تابستان جهت پرکردن اوقات فراغت کودکان به عنوان سفیران مطالعه از مهم ترین مصوبات جلسه بود.

 
نسخه قابل چاپ