فهرست

اخبار شهرستان‌ها

توسط  اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان سلماس برگزار شد؛

نشست مجازي جمع خواني كتاب شاهچراغ عليه السلام

به مناسبت دهه کرامت، نشست مجازي جمع خواني كتاب شاهچراغ عليه السلام، در كتابخانه شهيد بهشتي سلماس برگزار  شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، به مناسبت روز بزرگداشت شاهچراغ عليه السلام و ايام مبارك دهه كرامت، نشست جمع خواني از كتاب شاهچراغ (ع) نوشته ي جليل عرفان منش، با حضور كتابداراني از استان های آذربايجان غربي، خوزستان، اردبيل، مركزي و يزد به ميزباني كتابخانه عمومي شهيد بهشتي سلماس در فضای مجازی برگزار گرديد.
زهرا محمدزاده، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان سلماس ضمن گراميداشت روز شاهچراغ عليه السلام اظهار كرد: احمد بن موسي بن جعفر ملقب به شاهچراغ و مشهور به سيد السادات الاعاظم، از فرزندان امام كاظم عليه السلام است. او از امامزادگان مشهور در ايران است كه در زمان خلافت مامون به ايران سفر كرد و با شنيدن خبر شهادت امام رضا (ع)در شيراز ماند و در همان‌جا به شهادت رسيد.

 
در این نشست، اشرف تقديري و فهيمه اژدري از كتابداران استان يزد؛ اكرم مهرادفر و زهرا رجبي از كتابداران استان مركزي؛ خديجه كلهر از كتابداران استان خوزستان؛ خديجه فتحي از كتابداران استان اردبيل و مريم كنگرلوئي و مريم جوادي از كتابداران شهرستان سلماس به جمع خوانی کتاب شاهچراغ (ع) پرداختند.نسخه قابل چاپ