فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد؛

نشست مجازی بررسي ازدواج مصلحتي و پيامدهاي آن

نشست مجازی بررسي ازدواج مصلحتي و پيامدهاي آن، در كتابخانه  مركزی اروميه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره كل كتابخانه های عمومي استان آذربايجان غربی، در ادامه‌ سلسله‌ي نشست‌هاي علمي و فرهنگي حوزه خانواده در كتابخانه‌ي مركزي اروميه، نشست بررسي ازدواج مصلحتي و پيامدهاي آن با حضور علی قاسمی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، در بستر فضای مجازی برگزار شد.
 
علی قاسمي در ابتدا گفت: ازدواج يكي از عناصر مهم در زندگي هر فرد است و بررسي و مطالعه‌ دقيق پيرامون اين مسئله را جدي و ضروري عنوان كرد.
وي به صراحت اذعان داشت كه بايد جوانان از ازدواج هاي غلط و به دور از شناخت و آگاهي پرهيز نمايند و خانواده‌ها نيز موظف‌اند در اين مسير شناخت و آگاهي پشتيبان و راهنماي آنها باشند.
قاسمی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، سه اصل داشتن سلامت رواني، پختگي رواني و هماهنگي رواني را به عنوان لازمه‌ي يك ازدواج موفق برشمرد. و تأكيد كرد كه بايد قبل از هر‌گونه اقدام رسمي به ازدواج، جوانان تحت مراقبت خانواده از ثبات رواني شريك خود مطمئن شوند.
علی قاسمی، چگونگي كسب اين اطمينان را حصول شناخت متقابل عنوان كرد و گفت: «همانگونه كه ما قبل از هر اقدامي در طول زندگي سعي مي‌كنيم در آن حوزه به گردآوري اطلاعات بپردازيم، در مورد امر ازدواج نيز بايد همين مسير پيش گرفته شود.
كسب اطلاعات از همسر آينده با ايجاد ارتباط صورت مي‌پذيرد و بايد خانواده ها در اين مورد فرزندان خود را تشويق و راهنمايي كنند. اگر اعضاي خانواده بتوانند در طول مسير خواستگاري تا ازدواج در ارائه‌ي نظر و مشورت با فرزندانشان همكاري كنند، امكان بروز خطا و انتخاب اشتباه به حد‌اقل خواهد رسيد.»
وی در ادامه 5 مرحله را به عنوان مهمترين مراحل فرايند ازدواج برشمرد كه عبارت‌اند از: ديدار، گفتگو، فكر كردن، تحقيق و مشاوره.
در پايان ازدواج را مهمترين اتفاق زندگي انسان‌ها خواند و افزود: «پس از دقت و عمل به مراحل ذكر شده فراموش نكنيد كه مختصات بعد از آغاز زندگي مشترك با پيش از آن متفاوت است و نبايد اعمال همسرتان را با گذشته‌ي او بسنجيد.»
 
نسخه قابل چاپ