فهرست

اخبار شهرستان‌ها

دادستان شهرستان ماکو؛

حمایت از کتابخانه ها در جهت افزایش فرهنگ مطالعه جزء ضروریات جامعه ما می باشد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماکو به همراه  شهردار از کتابخانه‌های عمومی شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی، احمدعلی خادم عرب باغی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماکو، به همراه علی یوسفی ماکویی، شهردار؛ ضمن بازدید از کتابخانه آیت الله کاشانی، با صابر عبداله پور، رئیس اداره شهرستان ماکو دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار در خصوص صدور رای جهت خرید کتاب و اهدا به کتابخانه های عمومی شهرستان ماکو در طرح جایگزینی مجازات حبس فرد محکوم شده به واسطه جرائم غیر عمد بحث و تبادل نظر شد.
 
خادم عرب باغی اظهار داشت: حمایت از کتابخانه ها در جهت افزایش فرهنگ مطالعه جزء ضروریات جامعه ما می باشد.
این مقام قضایی افزود: در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، تاکنون، برای 2 مورد از مجازات، حکم جایگزین برای جرائم غیرعمد جهت خرید کتاب و اهدا آن به کتابخانه های عمومی شهرستان صادر شده است که این امر برای اولین بار در سطح استان اقدام صورت گرفته است.
علی یوسفی ماکویی، ضمن قدردانی از اقدام شایسته دادستان جوان و مردمی ماکو، گفت: این حکم فرهنگی ارزشمند، نشان از تعهد و شایستگی و خلاقیت در انجام مسئولیت های قضائی ایشان بوده و بی‌تردید در اذهان و افکار عمومی  ماندگار خواهد بود و امیدواریم بیش از پیش شاهد صدور احکام مشابه در ترویج این فرهنگ در سطح جامعه باشیم.
در ادامه این دیدار دادستان عمومی و انقلاب به همراه شهردار شهرستان ماکو از بخش‌های مختلف از جمله مخزن، سالن‌های مطالعه، بخش نشریات، امانت و بخش مرجع بازدید کرد و با خدمات و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی آشنا شد.
 


كلمات كليدی : دادستان ماکو، حکم جایگزین، خرید کتاب
نسخه قابل چاپ