فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور جمعی از مدرسین؛

کارگاه «آمادگی برای کنکور 1401» برگزار شد

کارگاه «آمادگی برای کنکور 1401» از سری برنامه‌های طرح «کتابخانه تابستانه» در آذربایجان‌غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، ویژه برنامه «آمادگی برای کنکور 1401» از سری برنامه‌های طرح «کتابخانه تابستانه» با حضور جمعی از مدرسین، اعضای کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و سایر علاقه‌مندان به همت این اداره کل و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارومیه در بستر فضای مجازی برگزار شد.
نعیم عزیزی، مدرس کارگاه ضمن تأکید بر لزوم حفظ پیوستگی و تداوم در مطالعه، نحوه برنامه ریزی و شرایط مورد نیاز برای مطالعه را تشریح کرد.
وی حذف زباله های ذهنی مانند استرس، مقایسه با دیگران و ... را شرط لازم برای مطالعه مؤثر و مفید برشمرد.
در ادامه اسلام حسن پور، مدرس کارگاه، مفهوم یادگیری و مراحل فرآیند یادگیری را توضیح داد و تفهیم، تثبیت و تسلط را 3 مرحله این فرآیند عنوان کرد.
حسن پور اظهار داشت:  4 فاکتور مهم برای موفقیت در کنکور افزایش ساعت مطالعه، کیفیت مطالعه، تعداد تست و کاهش زمان استاندارد برای هر تست است.
مهدی ملک زاده از دیگر مدرسین کارگاه، راهکارهایی را برای لذت بخش نمودن مراحل آمادگی برای کنکور ارائه نمود و گفت: تلاش و کوشش عنصر اصلی و لازمه موفقیت در کنکور است؛ با تکرار و تمرین، مهارت مطالعه تبدیل به عادت خواهد شد.
مجید اسمعیل‌پور،  مدرس دوره مطالبی پیرامون روش های تست زنی ارائه نمود و گفت: تست استاندارد باید روان و کوتاه بوده و ابهام و پیچیدگی نداشته باشد؛ شرکت در آزمون های آزمایشی موجب آمادگی دانش آموز برای کنکور می ‌شود.
در انتهای برنامه با طرح سؤال «کدام یک از مزایای روش غربالگری در مطالعه می باشد؟» مسابقه چهارگزینه‌ای همراه با جوایز نقدی برگزار شد که علاقه‌مندان با ارسال پاسخ به شماره ۱۰۰۰۴۵۰۱۲ در این مسابقه شرکت کردند.
دومین دوره ویژه برنامه های فرهنگی- ترویجی طرح «کتابخانه تابستانه» با هدف ترویج کتابخوانی و غنی‌سازی اوقات فراغت در طول تابستان سال ۱۴۰۰ و در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود. علاقه‌مندان جهت شرکت در این طرح می‌توانند با ارسال عدد ۱ برای کودکان، ۲ برای نوجوانان و ۳ برای بزرگسالان به شماره ۱۰۰۰۴۵۰۱۲ به صورت رایگان در این طرح ثبت نام و شرکت کنند.
كلمات كليدی : کتابخانه تابستانه , آمادگی برای کنکور , کنکور
نسخه قابل چاپ