فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی؛

ویژه برنامه «زیر گنبد کبود: شعر، قصه، دکلمه » برگزار شد

ویژه برنامه «زیر گنبد کبود: شعر، قصه، دکلمه» از سری برنامه‌های طرح «کتابخانه تابستانه» در آذربایجان‌غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، ویژه برنامه « زیر گنبد کبود: شعر، قصه، دکلمه »  از سری برنامه‌های طرح «کتابخانه تابستانه» با حضور اعضاء و کتابداران کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و سایر علاقه‌مندان به همت این اداره کل و با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تکاب در بستر فضای مجازی برگزار شد.
میترا عزتی، کتابدار کتابخانه ملت شهرستان تکاب و مجری برنامه مطالبی پیرامون فواید قصه گویی بیان کرد و گفت: قصه گویی یک حرفه است و یکی از مؤثرترین شیوه‌های آموزش غیرمستقیم به کودکان و فرزندان قصه‌ گویی است
در ادامه اعضای کودک و کتابداران کتابخانه‌های عمومی به قصه گویی و شعر خوانی پرداختند؛ غولی که چشمش ضعیف بود، اثر محمدرضا شمس؛ دریا، محمود کیانوش؛ کفش های بازرگان، اثر زهره پریرخ از جمله آثار خوانده شده در این برنامه بود.
گفتگوی صمیمی با کودکان پیرامون دیدگاه و نظرات آنها در مورد کتابخانه‌های عمومی و پخش کلیپ قصه‌گویی قسمت‌هایی از برنامه بود.
در انتهای برنامه با طرح سؤال «قصه غولی که چشمش ضعیف بود اثر کدام نویسنده است؟ » مسابقه چهارگزینه‌ای همراه با جوایز نقدی برگزار شد که علاقه‌مندان با ارسال پاسخ به شماره ۱۰۰۰۴۵۰۱۲ در این مسابقه شرکت کردند.
گفتنی است، دومین دوره ویژه برنامه های فرهنگی- ترویجی طرح «کتابخانه تابستانه» با هدف ترویج کتابخوانی و غنی‌سازی اوقات فراغت در طول تابستان سال ۱۴۰۰ و در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود. علاقه‌مندان جهت شرکت در این طرح می‌توانند با ارسال عدد ۱ برای کودکان، ۲ برای نوجوانان و ۳ برای بزرگسالان به شماره ۱۰۰۰۴۵۰۱۲ به صورت رایگان در این طرح ثبت نام و شرکت کنند.

 


 

 

كلمات كليدی : قصه گویی , کتابخانه تابستانه
نسخه قابل چاپ