فهرست

اخبار شهرستان‌ها

 به مناسبت هفته ی دفاع مقدس؛

برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌ی مرکزی ارومیه برگزار شد

همزمان با هفته‌ی دفاع مقدس، برنامه‌های متنوع مطالعاتی و فرهنگی در کتابخانه‌ی مرکزی ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی، به مناسبت گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس برنامه‌هایی چون نمایشنامه خوانی، نشست کتابخوان و نشست مطالعاتی با حضور کتابداران و اعضای کتابخانه مرکزی ارومیه در بستر فضای مجازی اجرا شد.
نشست مطالعاتی با حضور سلمان کریمی، نویسنده ی کتاب، فرزانه ولی زاده شاعر، نویسنده و منتقد ادبی و جمعی از علاقمندان همزمان به صورت حضوری و از طریق اسکای روم برگزار شد و شرکت کنندگان به بررسی کتاب «بوی باروت سوخته» اثر سلمان کریمی پرداختند.
کتاب «بوی باروت سوخته» تعدادی از داستان های کوتاه حوزه‌ی دفاع مقدس را در بر گرفته که به روایت خاطرات و اتفاقات جبهه و جنگ می‌پردازد و از زبان رزمندگان، زوایای مختلف جنگ را به تصویر می‌کشد.
خوانش «نمایشنامه‌ی کشکاب»، یکی دیگر از برنامه‌های اجرا شده در این هفته به شمار می‌آید. این نمایشنامه که توسط محمد صرامی به نگارش در آمده است، با نگاهی طنزآلود، داستان شخصیت های خود را در جبهه روایت می‌کند و مخاطب را به تجربه های سویه‌های عادی‌تر و ساده تری از جنگ می برد.
نشست کتابخوان با موضوع دفاع مقدس با حضور همکاران و علاقمندان در فضای مجازی برگزار شد و در این نشست کتاب هایی به شرح ذیل معرفی شد:
كتاب «ابراهیم در گلستان در رثای شهید ابراهیم مظاهری» توسط آیدا مجاور، کتابدار کتابخانه مرکزی ارومیه؛ كتاب « در نبرد درالوک» توسط رضا محمودپور، کتابدار کتابخانه مرکزی ارومیه؛ كتاب «دانستی های دفاع مقدس» توسط رکسانا بلوری، کتابدار کتابخانه مرکزی ارومیه؛ کتاب « فقط خدا » توسط معصومه رهبری، کتابدار کتابخانه مرکزی ارومیه؛ کتاب « شرح عاشقی، یاس های سرگردان، دو کتاب از کتابهای ایرج قنبری » توسط معصومه مسلمی، کتابدار کتابخانه مرکزی ارومیه؛ کتاب « فاتحان خرمشهر، حماسه فریدون کشتگر» توسط فرحناز عزتی، عضو کتابخانه مرکزی ارومیه.
 برگزاری نمایشگاه مجازی و موضوعی کتاب، از دیگر فعالیت های کتابخانه‌ی مرکزی ارومیه در این هفته بود.


 


كلمات كليدی : هفته دفاع مقدس، کتابخانه مرکزی، برنامه های فرهنگی
نسخه قابل چاپ