فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابخانه شهید بهشتی سلماس برگزار شد؛

نشست نقد و بررسي كتاب «يكي از آنها»

نشست نقد و بررسي كتاب «يكي از آنها»، به همت محفل ادبي پيام يار كتابخانه عمومي شهيد بهشتي سلماس  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، نشست نقد و بررسي كتاب «يكي از آنها » نوشته سميرا ساعدي، به همت محفل ادبي پيام يار كتابخانه عمومي شهيد بهشتي سلماس  و با همكاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و انجمن شعر نيم تاج سلماسي و با حضور نويسنده اثر، شهردار ، شواري اسلامي شهر، اعضاي انجمن شعر و همرزم شهيد و جمعي از كتابداران و علاقه‌مندان كتاب و كتابخواني  برگزار گرديد.
این کتاب که مجموعه داستان مستند زندگي شهيد اسماعیل سولدوزي نوشته سميرا ساعدي است؛ توسط انتشارات بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس، نشر صرير و در 94 صفحه ، در سال 1399 به چاپ رسيده است.
در اين نشست محمدرضا مهرزاد صدقياني، نويسنده و پيشكسوت فرهنگي به نقد و بررسي اين كتاب پرداخته و بيان كرد كه اين رمان از نظر ساختاري، داستان واقعيت گرا است و به نظر مي رسد بهترين سبك براي روايت يك داستان همين سبك باشد و شايد نتوان از ديگر سبك ها به اين خوبي براي روايت داستان زندگي استفاده كرد. در اين مجموعه نويسنده  كتاب تلاش كرده است تا با قلمي روان از كودكي تا شهادت اسماعيل را به رشته ي تحرير درآورد.
 وی ادامه داد:  نكته قوت داستان به تصوير كشيدن ايثار و گذشت و صبر در رفتار شهدا بوده و در پايان كتاب وصيت نامه شهيد و تعدادي از عكس هاي اين معلم جوان به چشم مي خورد .
خديجه آزادبين، مدير انجمن شعر نيم تاج سلماسي و خواهرزاده شهيد ضمن تشكر از نويسنده كتاب جهت نگارش كتاب  به  بيان خصوصيات دايي شهيدش پرداخت.
 علي اصغر فيض اللهي، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد سلماس ضمن تقدير از نويسنده  كتاب گفت: پرداختن نويسندگان جوان به نگارش آثاري در حوزه ي دفاع مقدس و فرهنگ شهادت ، موجب زنده نگه داشتن نام و ياد شهدا گرديده و قابل ستايش و تقدير است .
 زهرا محمدزاده، رئیس اداره کتابخانه های سلماس ضمن گراميداشت نام و ياد شهدا و شهيد اسماعيل سولدوزي و تقدير از نويسنده  كتاب اذعان داشت : شهدا، رفته اند و رسالتي از جنس آگاهي و حركت را بر دوش ما باقي گذاشته اند. شهادت، مرز زمين و آسمان است و شهدا، مرزبانان همواره بيدار. شهيدان، پيامبران حماسه انسان اند كه ما را مسئوليتي ممتد كه در لحظه لحظه زندگي مان جاري است، نازل فرموده اند.
كلمات كليدی : نقد کتاب , شهرستان سلماس , کتای یکی از آنها
نسخه قابل چاپ