فهرست

اخبار شهرستان‌ها

 به ميزباني كتابخانه عمومي بقيه الله الاعظم (عج) باروق؛

محفل مجازي حافظ خواني با حضور كتابداران و اعضاي نوجوان كتابخانه برگزار شد

كتابخانه بقيه الله الاعظم (عج) باروق، شهرستان میاندوآب همزمان با روز بزرگداشت حافظ، محفل مجازي حافظ خواني را برگزار كرد.

به گزارش اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان آذربايجانغربي، كتابخانه عمومي  بقيه الله الاعظم (عج) باروق، به مناسبت روز گراميداشت حافظ و همزماني آن با هفته ملي كودك و نوجوان محفل حافظ خواني را  با حضور اعضاي نوجوان كتابخانه و كتابداران اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان میاندوآب در بستر فضای مجازي برگزار کرد.
در اين جلسه، داود كنعان، اكبر حضرتي، كاظم سبزي، رقيه ميرزايي و ربابه محمودي از كتابداران كتابخانه هاي عمومي میاندوآب و سيمين مزروعي و زهرا چهاردولي از اعضاي نوجوان و فعال كتابخانه هاي عمومي شهرستان به خوانش غزلياتي زيبا از حافظ پرداختند.
گفتني است حافظ خواني به عنوان يكي از سنت هاي ديرينه ايرانيان است كه در هر مناسبتي مانند شب يلدا و ... تفالي بر حافظ زده مي شود؛ با اين وجود بسيار از افراد در خوانش اشعار اين شاعر بلند آوازه با مشكل روبه رو هستند؛ كتابخانه بقيه الله الاعظم (عج) سعي دارد با برگزاري چنين جلسات به ترويج فرهنگ درست خواني غزليات حافظ بپردازد؛ اميد است اين برنامه در ماه هاي بعد نيز تداوم داشته باشد و محدود به يك روز خاص نباشد.

 
كلمات كليدی : حافظ خوانی، كتابخانه عمومي، بقيه الله الاعظم (عج) باروق
نسخه قابل چاپ