فهرست

اخبار شهرستان‌ها

ازسوی یک خانواده خیّر در ماکو؛

2200 جلد کتاب نفیس و کم‌یاب به کتابخانه‌های ماکو وقف شد

خانواده مرحوم حجت الاسلام محمدزاده، در یک اقدام فرهنگی، ۲۲۰۰ جلد کتاب به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون ریال را به کتابخانه‌های عمومی ماکو وقف کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، در اقدامی ارزشمند و در راستای پویش «وقف کتاب، خیر ماندگار» خانواده مرحوم حجت‌الاسلام محمدزاده ۲۲۰۰ جلد از کتاب‌های نفیس و کم‌یاب آن مرحوم را به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون ریال به کتابخانه عمومی ولیعصر (عج) ماکو با موضوعات دینی و تاریخی  وقف کردند.
صابر  عبداله پور، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ماکو اظهار  داشت: کتب وقف شده، جزء منابع اصلی فرهنگ دینی ما است و به عنوان مرجع در حوزه‌های علمیه می توان استفاده کرد.
وی ادامه داد: همچنین امسال تعداد کتب خریداری شده در راستای احکام قضایی صادره به نفع کتابخانه‌های عمومی ماکو 1100 جلد در حوزه کودک بوده است؛ در این اقدام بسیار نیک، محکومین ملزم به پرداخت هزینه خرید و اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی می‌شوند و با هدف غنی سازی منابع کتابخانه و به ویژه منابع بخش کودک، ۳۰۷ عنوان کتاب کودک خریداری شد.
 این مسئول ادامه داد: شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.
در حال حاضر  سه کتابخانه عمومی شهرستان ماکو، 5 هزار نفر عضو دارد؛ که با افزایش جمعیت شهرستان، برای ایجاد کتابخانه عمومی جدید به کمک و مساعدت مسئولان شهرستانی و استانی نیاز است.
وی افزود: امسال با اهدا کتابهای جدید از سوی خیّرین، میزان کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی ماکو  10 درصد افزایش یافته است.
گفتنی است همزمان با دهه وقف دومین دوره  پویش «وقف کتاب، خیر ماندگار» به همت این اداره کل و با همکاری سازمان صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان از تاریخ 12 الی 22 مهر (دهه وقف) در کلیه کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی اجرا شد و تا 10 آبان ماه تمدید شده است.
هدف از برگزاری این پویش  ترويج فرهنگ و اشاعه سنت حسنه وقف كتاب، ارتقاء فرهنگ مطالعه و كتابخوانی، حفظ میراث فرهنگی و غنی سازی منابع کتابخانه‌های عمومی بوده و کتب وقف شده پس از انجام  نیازسنجی های لازم در کتابخانه های عمومی سطح استان توزیع و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
علاقمندان برای وقف کتاب به کتابخانه‌های عمومی، می‌توانند عدد 1  را به شماره 100045012 پیامک کنند تا كارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با ایشان تماس بگیرند.
 
كلمات كليدی : پویش وقف کتاب خیر ماندگار , ماکو , وقف کتاب خیر ماندگار , اهدا کتاب , کتابخانه های عمومی ماکو
نسخه قابل چاپ