فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابخانه علامه دهخدا مياندوآب؛

اولين جلسه كارگاه آموزش مجازي نقاشي براي كودكان برگزار شد

كارگاه آموزش مجازي مباني نقاشي كودكان در كتابخانه عمومي علامه دهخدا شهرستان مياندوآب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان آذربايجان غربي، كارگاه آموزش نقاشي براي كودكان با حضور پريناز باغداران، مربي برجسته نقاشي، در بستر فضای مجازي برگزار شد.
پريناز باغداران، در ابتداي کارگاه با اشاره به تاثيرات مثبت نقاشي بر عملكرد روحي كودكان گفت: لازم است والدين با در نظر گرفتن اثرات خارق العاده يادگيري نقاشي بر رشد و عملكرد جسمي كودكان خود، نسبت به آغاز آموزش نقاشي در سنين كودكي و شيوه هاي مطلوب آن توجه بيشتري داشته باشند.
پريناز باغداران، مربي نقاشي  با تاكيد بر اينكه رفتار والدين با كودك موجب شكوفايي يا سركوب استعداد و هنر كودك مي شود افزود: هر خطي كه توسط كودكان در سنين 2 تا 4 سالگي كشيده مي شود نقاشي در نظر گرفته شده و هيچ والديني حق ندارد با گفتن كلمات تحقيرآميز و كوچك شمردن تلاش كودك، استعداد وي را سركوب كند.
باغداران در ادامه، استفاده از اشكال هندسي در نقاشي كودكان را جزو اصول اوليه آموزش نقاشي قلمداد كرده و گفت: ابتدا لازم است كودك را اشكال هندسي مربع، مثلث و دايره آشنا كرده و سپس با بهره گيري از اصول ساده نقاشي كودك را به استفاد از اين مولفه در نقاشي خود تشويق كرد.
گفتني است اين كارگاه نقاشي در 4 جلسه يك ساعته برنامه ريزي شده است كه ساير جلسات آن در هفته هاي آتي برگزار خواهد شد.

 
كلمات كليدی : كارگاه آموزش مجازي نقاشي، كتابخانه عمومي علامه دهخدا، شهرستان مياندوآب
نسخه قابل چاپ