فهرست

اخبار شهرستان‌ها

پیام تبریک فرماندار شهرستان شاهین دژ به مناسبت هفته کتاب

فرماندار شاهین دژ، با صدور پیامی بیست و نهمین دوره  هفته کتاب را تبریک گفت.

به گزارش روبط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، امیر تیموری، فرماندار شهرستان شاهین دژ با صدور پیامی هفته کتاب را تبریک گفت. در متن پیام آمده است:
کتاب، کتابخوانی، مطالعه و یادگیری از اصول و مولفه‌های مهم زندگی بشریت است و در اسلام به عنوان دین اندیشه، معرفت و معنویت به کتاب به صورت ویژه ارج نهاده شده است و بر همین اساس ضرورت دارد در جهان امروز با بهره مندی از تعالیم دینی و اخلاقی در مسیر توسعه آگاهی و دانایی با اهتمام جدی و عزم راسخ گام برداریم.
نقش مهم مطالعه و کتابخوانی در آموزش، غنای فرهنگی، رشد اقتصادی و فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی بسیار مهم و پراهمیت است، زیرا انسان را به تفکر و اندیشیدن سوق می‌دهد و در دنیای امروز که از کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه جوامع نام برده می‌شود، ضرورت دارد از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی برای ترویج این فرهنگ مقدس به صورت ویژه استفاده شود .
افزایش سرانه مطالعه امروز دغدغه‌ای مهم است و باور داریم که با ترویج فرهنگ کتابخوانی می‌توان زمینه مشارکت بیشتر مردم را در برنامه‌های توسعه‌ای فراهم کرد، به همین دلیل نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی در نظام آموزشی بسیار حیاتی است و خانواده‌ها نیز باید به تبیین این مفاهیم و جایگاه کتاب در بین کودکان بپردازند تا در جامعه‌ای مسوولیت پذیر شاهد تقویت بنیان‌های آموزشی و یادگیری و نسلی کتابخوان در آینده باشیم.
برای گسترش فرهنگ کار و تلاش به صورت جدی درخواست نقش آفرینی بیشتر نهاد‌های ذی ربط در ترویج فرهنگ مطالعه را داریم، زیرا فرهنگ تبلور شناخت و دانش منابع انسانی است و تمایل شهروندان به آموزش و یادگیری کارآفرینی و مهارت آموزی پیامد مثبت این حرکت مطلوب است.
براین اساس برخود لازم می‌دانم ضمن یادآوری تلاش برای انطباق امکانات با تغییرات روز افزون فناوری و گسترش اینترنت در حوزه کتاب و کتابخوانی و تقویت کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکز توسعه گفتمان و هم اندیشی از فعالان این عرصه و به ویژه کتابداران متعهد، صبور و پرتلاش که کتاب را به عنوان «مشاور امین و مظهر صداقت» با سخاوت به جامعه معرفی می‌نمایند، تشکر نمایم. امیدوارم با بهره مندی ازتعالیم قرآن کریم به عنوان کلام آسمانی در مسیر دانش اندوزی و علم آموزی گام برداریم و فرهنگ مطالعه را برای رهنمون شدن انسان به سمت روشنایی گسترش دهیم .
امیر تیموری - فرماندار شهرستان شاهین دژ
نسخه قابل چاپ