فهرست

اخبار شهرستان‌ها

   همزمان با روز كتاب، كتابخواني و كتابدار؛

نشست خبري ويژه رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان مياندوآب برگزار شد

همزمان با روز كتاب، كتابخواني و كتابدار، نشست خبري رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان مياندوآب با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان آذربايجان‌غربي،  نشست خبري رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان مياندوآب به مناسبت هفته كتاب، كتابخواني و كتابدار با حضور جمعي از خبرنگاران و اصحاب رسانه اين شهرستان،  در خانه مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شد.
رامين وحداني، رئیس اداره کتابخانه های عمومی میاندوآب  در اين نشست خبري با اشاره به محوريت خانواده در برنامه هاي فرهنگي بيست و نهمين هفته كتاب، گفت: با عنايت به اينكه ايجاد عادت به مطالعه بايد از سنين كودكي و در بستر خانواده شكل بگيرد، تمركز اصلي برنامه هاي فرهنگي كتابخانه هاي عمومي شهرستان بر خانواده و با محوريت كودك و نوجوان است.
وی با تاكيد بر لزوم از سرگيري ارتباط كتابخانه و جامعه افزود: طرح «ديدار: جشن بازگشايي كتابخانه‌ها» در راستاي پيوند بين جامعه و كتابخانه پس از تعطيلي‌هاي طولاني مدت و پويش «كتابخانه محبوب من»، با هدف استفاده از نظرات اعضا براي بهبود خدمات كتابخانه اي در كتابخانه هاي عمومي سراسر استان در حال اجرا است.
رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان مياندوآب با اشاره به ارائه تسهيلات در نظر گرفته شده از سوي نهاد  کتابخانه های عمومی کشور براي اعضاي كتابخانه هاي عمومي گفت: طرح عضويت رايگان كه از تاريخ 24 تا 26 آبان ماه اجرا مي شود و طرح بخشودگي جرايم ديركردي كه تا پايان هفته كتاب ادامه دارد،  از جمله خدماتي است كه جهت تسهيل دسترسي همشهريان عزيز به منابع اطلاعاتي و كتابخانه در نظر گرفته شده است.
وحداني جلسه رونمايي كتاب « شيره انگور و ارزش تغذيه اي آن» و « حق تغذيه سالم»، مسابقه كتابخواني از كتاب «سنن النبي»، مسابقه خلاصه نويسي كتاب « خون دلي كه
  لعل شد» را از جمله برنامه هاي فرهنگي شهرستان در طول هفته كتاب عنوان كرد و افزود: بيش از 50 برنامه ترويجي ديگر مانند نشست هاي كتابخوان، جمع خواني، قصه گويي، نقاشي، كاردستي و اوريگامي با همكاري مدارس و نهادهاي فرهنگي هميار كتابخانه در حال اجراست.
گفتني است روز 24 آبان تا 1 آذر به عنوان هفته كتاب، كتابخواني و كتابدار نامگذاري شده و جهت گرامیداشت این روز، هر ساله از سوي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور با برنامه ها و طرح هاي متنوع فرهنگي و ترويجي در سراسر كشور اجرا می‌شود.

 
كلمات كليدی : نشست خبری , هفته کتاب
نسخه قابل چاپ