فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با  بيست و نهمين دوره  هفته كتاب؛

فرماندار مياندوآب از كتابخانه هاي عمومي شهرستان بازديد كرد

فرماندار مياندوآب به مناسبت بيست و نهمين هفته كتاب از كتابخانه هاي عمومي اين شهرستان بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان آذربايجان‌غربي، به مناسبت هفته كتاب، كتابخواني و كتابدار، حسام شيرازه محبت، معاون استاندار و فرماندار مياندوآب، به همراه محمود نيك مرام، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي از كتابخانه هاي عمومي اين شهرستان بازديد كردند.
حسام شيرازه محبت، در حاشيه اين بازديد با اشاره به اهميت توسعه و تجهيز كتابخانه هاي عمومي در شهرستان مياندوآب، گفت: سرانه تعداد كتابخانه نسبت به جمعيت در شهرستان مياندوآب پايين بوده و اين امر مانع از ترويج صحيح فرهنگ مطالعه خواهد شد. وی در زمينه پيگيري اختصاص بودجه دولتي به احداث كتابخانه در زمين هاي اهدايي كوي شهيد باكري و روستاي وكيل كندي قول مساعد داد.
فرماندار مياندوآب در بازديد از كتابخانه عمومي علامه دهخدا، با ابراز اميدواري از نحوه پيشرفت پروژه ساختمان جديد اين كتابخانه گفت: بيش از 80 درصد از كارهاي احداث ساختمان جديد اين كتابخانه به اتمام رسيده و با توفيقات الهي و همت مسئولين 20 درصد باقي نيز تا پايان سال جاري تكميل خواهد شد.
محمود نيك مرام، ضمن قدرداني از زحمات كتابداران و همكاران اداره كتابخانه هاي عمومي در هفته كتاب و كتابخواني، افزود: با توجه به آسيب هايي كه تعطيلي هاي طولاني مدت به پويايي منابع، تامين منابع جديد و روزآمد وارد كرده است، اميدواريم در ماه هاي اخير با افزايش همكاري و تامين منابع اهدايي از سوي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان، قدمي در راستاي تامين منابع كتابخانه هاي عمومي برداريم.
ارائه گزارش آماري منابع، فضا و عضويت، افزايش همكاري هاي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و اداره كتابخانه هاي عمومي، مساعدت در امر تاسيس انجمن كتابخانه هاي عمومي در شهر بكتاش، مساعدت در زمينه تكميل احداث كتابخانه عمومي روستاي حاج حسن از ساير مباحثي بود كه در حاشيه اين ديدار مطرح شد.
 
نسخه قابل چاپ