فهرست

اخبار شهرستان‌ها

پیام تبریک امام جمعه بخش محمدیار شهرستان نقده به مناسبت هفته کتاب

امام جمعه  محمدیار، با صدور پیامی بیست و نهمین دوره  هفته کتاب را تبریک گفت.

به گزارش روبط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، حجت الاسلام و المسليمن حسين منيري، امام جمعه بخش محمدیار شهرستان نقده با صدور پيامي هفته كتاب، كتابخواني و روز کتابدار را تبريك گفت.
 متن پيام به شرح ذيل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
تمدن و مقاومتي كه مقام معظم رهبري در سخنراني شان بارها اشاره فرمودند که اگر اين تمدن بخواهد شكل بگيرد نمي شود مگر با شكل گيري فرهنگ، همچنين توسعه زير ساخت هاي جامعه نيز با توسعه فرهنگ صورت مي پذيرد.
اگر بخواهيم فرهنگ شكل بگيرد تنها راه حل آن كتاب ،تبليغ كتاب، و كتابخواني در جامعه مي باشد زمينه تحقيق و پژوهش در جامعه مطالعه است، اين تحقيق و پژوهشگر است كه زيرساخت اكتشافات و اختراعات است و مقدمه همين موضوع هم مطالعه است.
 تا زماني كه در جامعه مطالعه و فرهنگ مطالعه نباشد و مردم آن را به عنوان وظيفه شخصي و هم اجتماعي نشناسد ما دچار عقب ماندگي از پيشرفت مي شويم اگر مي خواهيم جامعه ما پيشرفت كند تنها راه حل آن مطالعه است.در بعد نظامي و سامانه موشكي و تحقيق نيز که اگر پيشرفت داريم  زمينه ساز اين پيشرفت نيز مطالعه است  ولي مطالعه در مسير خاص خود.
طبق فرمايشات مقام معظم رهبري اگر بخواهيم در جامعه پيشرفت كنيم و فرهنگ نوين در آن شكل بگيرد و در دنيا حاكم شويم ولي نه حاكم نظامي بلكه حاكم فرهنگي و اين حاكميت فرهنگي زمينه ساز ظهور امام زمان و رسيدن به آرمان هاي تمدن نوين اسلامي مي باشد و نشانه بزرگي اين انقلاب است و رسيدن به اين نقطه آرزوي هر انساني مي باشد و مقام معظم رهبري زمينه سازي براي ظهور را از همه مردم و مسئولين و بر جوانان واجب تر مي دانند.
 پس بر همه سازمان و ارگان ها از جمله بخشداري، شهرداري، آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاداسلامي، اداره تبليغات اسلامي توصيه مي شود كه به كتابخانه بها بدهند.
 از همه فرهنگ دوستان و احاد جامعه و از اصحاب رسانه در خواست مي شود كه جامعه را تشويق به كتابخواني كنند به همه توصيه مي شود از ظرفيت كتابخانه استفاده شود به اميد اين كه تبليغ اين مكان را يك وظيفه بدانيم سران مطالعه بسيار پايين مي باشد و فضاي مجازي هم يك تهديد است اطلاعات مي دهد ولي علم نمي دهد علم واقعي در اين كتاب ها مي باشد همانطور كه مقام معظم رهبري نيز فرمودند كتاب در مورد هشت سال دفاع مقدس زياد نوشته شده ولي بسیار كم مي باشد جوانان را تشويق به مطالعه اين كتاب ها كنيد.
در پایان فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار به کارکنان محترم  کتابخانه های عمومی، نویسندگان، دوستداران کتاب و فرهنگ تبریک و تهنیت عرض می کنم.
والسلام عليكم و دحمه الله بركاته
كلمات كليدی : هفته کتاب، تبریک، امام جمعه بخش محمدیار
نسخه قابل چاپ