فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت بیست و نهمین دوره‌ هفته‌ کتاب؛

برنامه های متنوع فرهنگی-ترویجی در کتابخانه های عمومی خوی

به مناسبت هفته کتاب، برنامه های متنوع فرهنگی-ترویجی در خوی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، به مناسبت هفته کتاب، برنامه های متنوع فرهنگی-ترویجی در کتابخانه های عمومی شهرستان خوی اجرا شد.
دیدار فرماندار شهرستان خوی با کتابداران این شهرستان
حسین عباسی، فرماندار ویژه شهرستان خوی به مناسبت گرامیداشت هفته‌ی کتاب با کتابداران این شهرستان دیدار و از زحمات آنان تقدیر کرد.
حسین عباسی در این دیدار با تبریک هفته‌ی کتاب، کتابخانه‌های عمومی را پایگاه مهم فرهنگی و تاثیرگذار جامعه دانست و خواستار تقویت و حضور هر چه بیشتر مردم و مسئولین در کتابخانه‌ها شد.
در انتهای این دیدار، فرماندار با اهداء لوح تقدیر از کتابداران شهرستان تقدیر به عمل آورد.
نشست بررسی عوامل و موانع کتابخوانی با حضور کارشناسان حوزه‌ی کتاب و فرهنگ در کتابخانه‌ی عمومی پانزده خرداد
در ابتدای برنامه هادی درستی، رئیس اداره‌ی کتابخانه های عمومی شهرستان خوی، ضمن  خوش‌آمد گویی به مهمانان و افراد حاضر در جلسه به ارائه‌ی آماری از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان خوی، مشکلات کتابخانه های عمومی اعم از کم بودن تعداد کتابخانه های عمومی و جای خالی یک کتابخانه‌ مرکزی در شان مردم فهیم و فرهیخته خوی اشاره کردند.
سپس حسین کبیری، مدیر عامل سمن گسترش کتابخوانی و کتابفروشی از عدم وجود کتابفروشی های در خور کتابخوانان شهرستان خوی و مشکلات معیشتی کتابفروشان و ارائه‌ی راهکارهایی در این زمینه پرداخت.
در ادامه محرم اسلامی، کتابخوان و فعال حوزه کتاب؛ شیما صادق نژاد، فعال دانشگاه و فرهنگی؛ حسین اقبالیان، نویسنده و منتقد و عطا مصطفائی، کتابخوان به بررسی مشکلات کتابخوانی در حوزه های مختلفی نظیر خانواده، آموزش و پرورش و دانشگاه پرداختند ودر پایان راهکارهایی برای از میان برداشتن مشکلات و موانع کتابخوانی بیان کردند.
اولین جلسه‌ی کارگاه آموزشی نقاشی با موضوع صرفه جویی در آب برای کودکان
اولین جلسه‌ی کارگاه آموزشی نقاشی با موضوع صرفه جویی در آب برای کودکان به همت اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی و اداره‌آب و فاضلاب شهرستان خوی با حضور مریم کاظم علیلو، مربی برجسته‌ی نقاشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  برگزار شد.
کاظم علیلو در ابتدای کارگاه با بحث وگفتگو در باره‌ی شیوه های  صرفه جویی در مصرف آب کودکان را تشویق به نقاشی در این موضوع با استفاده از تخیل شان کرد و کودکان با کمک مربی توانستند نقاشی های زیبایی با استفاده از قوه تخلیشان بکشند.
 
 
 
كلمات كليدی : هفته کتاب , فرماندار خوی
نسخه قابل چاپ